Брза пита без кори, фантастичен вкус

Брза пита без кори, фантастичен вкус

Брза подготовка, фантастичен вкус!

Состојки:

 • 300 гр сирење
 • 1 јајце
 • 1 чаша јогурт
 • 3 лажици масло
 • 2 лажици кисела павлака Пекабела
 • 1 лажица свинска маст
 • 1 кесичка прашок за печиво

Начин на подготовка:

 1. Изгмечете сирење, додајте јајца, измешајте. Потоа додајте јогурт, масло, павлака па повторно измешајте па додајте брашно и прашок за печиво и соединете со лажица.

   

 2. Загрејте маст па ставете со лажица тесто едно покрај друго додека ја наполните тепсијата. Печете на 200 степени околу 20 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text