Бланшираниот зеленчук ќе ја задржи бојата со еден трик

Бланшираниот зеленчук ќе ја задржи бојата со еден трик

Зелениот зеленчук ќе ја задржи бојата со еден мал трик во кујната.
Бланширајте го, па ставете го на лед.
Така ќе му се задржи бојата.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text