Предлог за брза вечера: Омлет сендвичи

Предлог за брза вечера: Омлет сендвичи

Брзо и лесно подгответе омлет сендвичи за вечера…

Состоји:

 • 1 жолта пиперка
 • 1 црвена пиперка
 • 1 главица кромид
 • 30 гр сланина
 • маслиново масло
 • 3 парчиња леб
 • 2 јајца
 • сол
 • бибер
 • 50 гр кашкавал

Начин на подготовка:

 1. Исечкајте на коцки пиперки, кромид и сланина. Испржете на маст или маслиново масло. Одвојте на страна и ослободете ја тавата.

   

 2. Од лебот извадете ја средината, а потоа ставете го лебот на благо загреана тава. Ставете во средина издинстани состојки. Во сад измешајте јајца, сол, бибер и рендан кашкавал. Ставете во дупчињата од лебот. Свртете и допечете уште малку.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text