Шпагети со месо и сос – Ручек за кратко по напорниот работен ден

Шпагети со месо и сос – Ручек за кратко по напорниот работен ден

Направете брз ручек со тестенини со кој нема да губите многу време по работниот ден.
Сварете кесе шпагети според упатството, во солена вода, исцедете и прелијте со две лажици масло.Се загрева лажица маст во тава, се пржи парче пилешко месо, три моркови ситно сечени, а кога ќе се испржи месото се ставаат 2 лажици мед, лажица соја сос и сок од еден лимон.

Се ставаат и шпагетите, се кршка се заедно и се служи.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text