Нема да се лепи и распаѓа – Пилешкото месо вака станува деликатес

Нема да се лепи и распаѓа – Пилешкото месо вака станува деликатес

Пилешкото месо е вкуснo, но со една намирница станува деликатес.Имено, пред печење премачкајте го со лимонов сок.

Ќе биде вкусно и ароматично и нема да се лепи и распаѓа.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text