За мека и сјајна кожа – Ви треба намирница од кујната

За мека и сјајна кожа – Ви треба намирница од кујната

Маслиновото масло е многу здраво и корисно а служи и за убавина.
Може да се користи за миење на лицето. Земете малку маслиново масло и истријте го убаво лицето, со кружни движења. Потоа измијте се убаво со сапун и ставете си крем.Кожата ќе биде нежна и мека без акни.

Иsто така, може да ставате маслиново масло на телото по депилација за омекнување на кожата.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text