Ако сте нерасположени – Киселата намирница помага за расположение

Ако сте нерасположени – Киселата намирница помага за расположение

Лимонот е здрава намирница полна витамин Ц, особено корисна за борба со инфекции, вируси и бактерии.

Земете чаша лимонада или пак каснете една кришка лимон ако сте нерасположени.

Лимонот помага и за овој проблем.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text