Крем сос со јогурт за месо – Совршен е врз ќофтиња

Крем сос со јогурт за месо – Совршен е врз ќофтиња

Направете кремав сос за месо, совршен за ќофтенца.

Состојки:

  • 200 мл. јогурт
  • 1 мала главица кромид
  • 1 лажиче маслиново масло
  • сол, бибер, магдонос и босилек

Подготвка:

  1. Се меша маслото со јогурт во длабок сад.
  2. Додајте ги сечниот босилек и магдонос, зачини и ситно сечен кромид.
  3. Прелијте го месото.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

 

singlepost_text