Ручек набрзина: Малку состојки и труд а цело семејство ќе седне на маса по работа

Ручек набрзина: Малку состојки и труд а цело семејство ќе седне на маса по работа

Направете супер ручек набрзина.

Состојки:

 • 4 компири
 • 2 моркови
 • 500 гр. шампињони
 • 1 црвен кромид
 • маслиново масло
 • зачини(црвен пипер, сол и бибер, кари, вегета, ориган, босилек)

Подготовка:

 1. Се сече компирот на кругови откако ќе се измие и излупи.
 2. Се сече и лупениот морков на тенки кругови.
 3. Се сече кромидот и се става се ставаат и печурките миени и сечени, се заедно во тепсија со масло и зачини.
 4. Се меша и се става пола шолја топла вода.
 5. Се пече додека испари водата.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

 

singlepost_text