Фантастичен колач: Сите ќе ви бараат рецепт, а толку е едноставен…

Фантастичен колач: Сите ќе ви бараат рецепт, а толку е едноставен…

Колачот е навистина фантастичен. Пробајте и уверете се!

Состојки:

 • 2 пудинга од ванила
 • 2 лажици густин
 • 2 лажици брашно
 • 100 гр шеќер
 • 1 л млеко
 • 250 гр маргарин или путер
 • 100 гр чоколадо за готвење
 • 10 чоко банани
 • 200 гр Нутела или еурокрем
 • 400 гр бисквити
 • млеко за потопување на бисквитите
 • 200 мл павлака за шлаг

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text