Чаша црно вино – Помага за еден од најголемите здравствени проблеми

Чаша црно вино – Помага за еден од најголемите здравствени проблеми

Чаша црно вино многу помага за нашето здравје.
Црното вино е супер кога се пие ограничено, само една чаша на ден помага за здрав живот, а особено позитивно влијае на срцето.
Ќе ви биде здраво срцето и кардиоваскуларниот систем, а тоа го потврдиле многу истражувања низ светот, последното во ФРанција.
Виното го поттикнува и хормонот на среќата.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text