Трик за маргарин – Заштедете си време и нерви кога правите тесто и колачи

Трик за маргарин – Заштедете си време и нерви кога правите тесто и колачи

Ако правите тесто или колачи, употребете го маргаринот брзо и лесно без сечење.

Замрзнете го па с ренде изрендајте го директно во деликатесот кој го правите.

Ќе ви заштеди нерви и време.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text