Нема да се појави пајак во домот – Една намирница ги брка

Нема да се појави пајак во домот – Една намирница ги брка

Колку и да чистиме знае да се појави пајак во ќошевите дома, но има начин како да се спасите од проблемот.
Измешајте половина оцет, половина вода во сад и испрскајте ги ќошевите.Нема да видите пајак повеќе, бидејќи оцетот ги брка.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text