Домашен џем од јаболка

Домашен џем од јаболка

Вкусен домашен џем од јаболка…

Состојки:

  • 2.2 кг јаболка
  • 200 гр моркови
  • 250 гр шеќер
  • 1 портокал
  • 1 лимон
  • 1/4 лажичка цимет

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

https://youtu.be/14fu7X23jiY

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text