Како темелно да го исчистите тостерот – Нема да има ни ронка леб

Како темелно да го исчистите тостерот – Нема да има ни ронка леб

Тостот е совршен за појадок или вечера, а проблем по правењето тост е чистењето на тостерот поради самите рецки на него.
За темелно чистење земете четка за заби.Поминете ги сите простори и потоа избришете со салфета.

Направете го ова додека е тостерот млак.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text