Намирница која расположува – Помага при анксиозност и стрес

Намирница која расположува – Помага при анксиозност и стрес

Оревите се корисна и здрава намирница, со една скриена моќ, да расположуваат.

Оревите имаат многу омега масни три киселини во себе и помагаат за подобро расположение, помагаат при анксиозност и депресија.

Јадете ги често ако патите од вакви проблеми или многу стрес.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text