Сварете компири и сплескајте ги со чаша – Брз деликатес подобар од пире

Сварете компири и сплескајте ги со чаша – Брз деликатес подобар од пире

Направете компир деликатес со само неколку зачини и маргарин.

Ви требаат 4 поголеми компири, маргарин, сол, бибер и рузмарин.

Се мијат и варат компирите додека благо не омекнат.

Се ставаат во сад за печење, се сплескуваат со чаша од горе, се става маргарин на секоа парче и се става сол, бибер и рузмарин за арома.

Се пече на загреана рерна на 200 стпени додека не добие златна боја.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text