Колачот нема да се лепи за плехот – Ставете го ова пред да ја излиете смесата

Колачот нема да се лепи за плехот – Ставете го ова пред да ја излиете смесата

Ако правевте колач, но тешко ви е да го одлепите од калапот, има мал трик.

Секогаш пред да ја ставите смесата ставете малку маргарин и брашно и презла.

Така колачот нема да лепи за калапот.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text