Грејпфрут – Овошје за слабеење полно здравје

Грејпфрут – Овошје за слабеење полно здравје

Грејпфрутот е корисно и здраво овошје кое помага за многу проблеми и за слабеење.

Помага да се спречи артритис, да топиме килограми, го штити и срцето.

Го јакне телото, спречува затвор, намалува шеќер во крвта.

Спречува и анемија и намалува крвен притисок.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text