Генералка  на душеците со една состојка – Без перење ги впива бактериите и мирисите

Генералка  на душеците со една состојка – Без перење ги впива бактериите и мирисите

Душеците во домот стануваат легло на бактерии, а со тоа и опасни.

За темелно да ги исчистите, еднаш месечно ставете им сода врз нив, оставете ја неколку часа, а потоа едноставно усисајте.

Ги впива бактериите и сите непријатни мириси.

Истото може да го направите со стариот кауч дома или фотелја.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text