Страчатела торта за чија подготовка ви се потребни само 15 минути

Страчатела торта за чија подготовка ви се потребни само 15 минути

Вкусна торта, идеална за сите кои не сакаат да поминуваат премногу време во кујна.

Состојки:

 • 300 гр мелени бисквити
 • 180 гр растопен путер
 • 5 лажици млеко
 • 300 гр шлаг во прав
 • 350 мл ладно млеко
 • 400 гр несолено сирење, може и маскарпоне
 • 10 гр ванилин шеќер
 • 80-150 гр шеќер во прав
 • 10 гр кремфикс
 • 100 гр млечно чоколадо со лешници
 • 50 гр црно чоколадо
 • чоколаден топинг за декорација
 • рендано чоколадо за декорација

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text