Супер оди со сирење и ајвар: Брзо солено печиво за појадок

Супер оди со сирење и ајвар: Брзо солено печиво за појадок

Направете солено печиво за појадок.

Состојки:

  • 1 јајце
  • 200 гр. брашно
  • ½ кеси прашок за пециво
  • 1.5 дл. јогурт
  • масло за пржење

Подготовка:

  1. Се мати јајце со јогурт, се додава брашно и прашокот за пециво и сол.
  2. Се вадат форми со лажица и се пржат на врело масло.
  3. Супер се за со сирење  и ајвар.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text