Колку дена е безбедно да се јадат колачи со крем – Колку долго стојат во ладилник?

Колку дена е безбедно да се јадат колачи со крем – Колку долго стојат во ладилник?

Ако сте љубител на десерти и правевте благо со крем, треба да знаете колку долго е безбедно за јадење, иако е во ладилник.

Овој тип колачи со крем се чуваат најмногу три дена.

Потоа се расипуваа и го губат вкусот, па не се препорачува да се јадат.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text