Кајганата ќе биде мека – Додадете една намирница

Кајганата ќе биде мека – Додадете една намирница

Ако сакате мека и воздушеста кајгана, има мал трик за неа.

Ставете и две три лажици млеко додека ги матите јајцата.

Така ќе биде мека и вкусна.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text