Сирењето и кашкавалот ќе имаат посилен вкус

Сирењето и кашкавалот ќе имаат посилен вкус

Има мал трик за кашкавалот и сирењето за да бидат повкусни кога ги јадете.

Имено, треба да се извадат од ладилник околу еден час пред употреба, за да имаат посилен вкус.

Пробајте.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text