Леден чај од нане за вистинско освежување

Леден чај од нане за вистинско освежување

Вистинско освежување во врелите денови…

Состојки:

 • 1 л вода
 • 3 кесички чај од нане
 • сок од 1/2 лимон
 • 1 рака мраз

Начин на подготовка:

 1. Зовријте ја водата и додајте кесичи чај од нане. Додека е уште топол, по желба засладете со мед.

   

 2. Кога чајот ќе се излади, прелијте го во стаклен сад и ставете во фрижидер.

   

 3. Ледениот чај послужете го во чаши со коцки мраз.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text