Лебни трошки – Ако снемате презла направете ја лесно самите

Лебни трошки – Ако снемате презла направете ја лесно самите

Ако сакате брзо да направите лебни трошки, тоа е можно вака.

Замрзнете парчиња леб, убаво сечени, а потоа по потреба извадете ги од кесето во ладилникот, ставете ги во блендер и вклучете.

Тоа е се што ви треба.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text