Жолчките кои ви останале ќе траат неколку дена – Чувајте ги вака

Жолчките кои ви останале ќе траат неколку дена – Чувајте ги вака

Ако двоевте белки од жолчки, постои лесен начин да ја зачувате жолчката неколку дена.

Ставете ја во мал сад со малку ладна вода и масло.

Вака ќе може да ја искористите и по 2-3 дена.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text