Полесно ќе излупите варени јајцa – Со еден трик лушпата нема да се  распаѓа

Полесно ќе излупите варени јајцa – Со еден трик лушпата нема да се  распаѓа

Ако сакате полесно да излупите варено јајце, ви треба мал трик.

Во водата во која се варат јајца ставете лажиче сол.

Нема да се распаѓа лушпата која ќе лупите на мали делови, а и јајцата ќе имаат поубав вкус.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text