Не го фрлајте виното кое останало на дното – Искористете го за деликатеси

Не го фрлајте виното кое останало на дното – Искористете го за деликатеси

Ако ви останаа различни видови вино кои се отворени, но речиси на дното, не ги фрлајте.

Ставете ги во калап за лед, замрзнете и потоа лесно употребете ги за секакви деликатеси во кујната.

Нема да фрлите ништо и плус ќе имате деликатес.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text