Вака ќе излупите лешници лесно

Вака ќе излупите лешници лесно

Ако сакате да излупите лешници лесно, има мал трик.

Ставете ги малку во врела рерна.

По неколку секунди извадете ги и истријте ги низ рацете откако ќе се оладат и ќе се излупат лесно.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text