Компирот кој почнал да скапува ќе ја врати свежината со еден трик

Компирот кој почнал да скапува ќе ја врати свежината со еден трик

Компирот кој почнал да скапува, ќе ја врати формата на еден начин.

Дури и да има непријатен мирис, само ставете го половина час во ладна вода пред употреба.

Се враќа свежината.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text