Деликатес за со пиво и тартар сос: Поховани модри патлиџани

Деликатес за со пиво и тартар сос: Поховани модри патлиџани

Направете вкусни поховани модри патлиџани.

Состојки:

  • 2 модри патлиџани
  • 3 јајца
  • брашно, презла
  • масло и сол

 

Подготовка:

  1. Се сечат патлиџаните на кругови, се оставаат кратко со сол да излезе горчината.
  2. Се матат јајца и секое парче се става во брашно, па во јајца и на крај во презла.
  3. Се пржат на врело масло.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text