Лимонот долго ќе трае – Трик со кој и стариот лимон ја враќа свежината

Лимонот долго ќе трае – Трик со кој и стариот лимон ја враќа свежината

Лимонот долго може да трае со еден трик.

Ставете го во сад со ладна вода, која мора често да се менува.

Дури и стариот лимон станува употреблив вака.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text