За само 10 минути: Лепињи за кои сите ќе ви бараат рецепт

За само 10 минути: Лепињи за кои сите ќе ви бараат рецепт

За доручек, ручек, вечера…

Состојки:

  • 2 јајца
  • 250 мл јогурт
  • 1 лажичка сол
  • 400 гр брашно
  • 1 прашок за печиво
  • 50 мл масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text