Мезе за со пиво – Од 3 состојки, а подобро од похована даска

Мезе за со пиво – Од 3 состојки, а подобро од похована даска

Направете совршено мезе за со пиво.

Состојки:

  • 200 гр. сирење
  • 2 јајца
  • масло и брашно

Подготовка:

  1. Се рони сирењето и се ставаат јајцата, и се додава малку брашшно за да се замеси лепливо тесто.
  2. Се прават топчиња и се пржат на масло додека поруменат.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text