Извадете повеќе сок од лимонот

Извадете повеќе сок од лимонот

Ако сакате да извадите повеќе сок од лимонот, ви треба мал трик.
Извадете го лимонот, ставете го во микро на десет секунди и потоа исцедете.Ќе има повеќе сок бидејќи во микро ќе се разградат ѕидовите на лимонот од топлото.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text