Домот нема да мириса – Ставете го ова кога варите карфиол и зелка

Домот нема да мириса – Ставете го ова кога варите карфиол и зелка

Кога варите зелка, карфиол или кељ, се создава силен мирис дома.
Може да исчезне ако во тенџерето ставите парче црн леб.Тој ќе го впие мирисот.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text