Блендерот нема да има закоравена храна по него – Измијте го лесно со трик

Блендерот нема да има закоравена храна по него – Измијте го лесно со трик

Сите кои имаат блендер во кујната, знаат колку помага и колку време заштедува.

За лесно чистење на блендерот ставете една третина топла вода во него и неколку капки детергент за садови.Уклучете го десет секунди па исперете со вода.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text