За лесно чистење на тепсии – Спас по печењето

За лесно чистење на тепсии – Спас по печењето

Тепсијата во која сте печеле нешто брзо ќе ја исчистите со мал трик.
Секогаш ставајте хартија за печење.Потоа ако нешто останало на тепсијата, изгребете го со хартијата.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text