Опасно е да се јаде повеќе од еднаш неделно – Негативната страна на туна конзерва

Опасно е да се јаде повеќе од еднаш неделно – Негативната страна на туна конзерва

Конзерва туна треба да се внесува во исхраната, но со внимание.
Има многу протеини кои ни помагаат, заедно со омега три киселини, но недостаток е големата количина сол во конзервите.Тие водат до задржување на водата во телото и повисок притисок.

Јадете туна еднаш неделно.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text