Ако имате мака со глутен – Брашно кое треба да го користите

Ако имате мака со глутен – Брашно кое треба да го користите

Бадемовото брашно е супер за здрава и правилна исхрана, а и навистина помага.
Ги прави поздрави коските, кожата и мускулите.Помага и за мускулите и за ткивата во телото.

Содржи малку јаглени хидрати, има витамини и минерали.

Супер е и за луѓето кои имаат нетолеранција на глутен.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text