Брзи какао палачинки: Сочни, воздушести, здрави – и спремни за 5 минути

Брзи какао палачинки: Сочни, воздушести, здрави – и спремни за 5 минути

Потребни ви се само 3 состојки и вашиот омилен намаз.

Состојки:

  • 1 банана
  • 2 јајца
  • 1 лажица какао

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во бледер и миксајте додека не добиете глатка смеса.

     

  2. Печете ги палачинките на кокосово масло од двете страни.

     

  3. Послужете со намаз по желба и уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text