Ако ви се распадне бисквит колачот – Спасете го и направете нов деликатес

Ако ви се распадне бисквит колачот – Спасете го и направете нов деликатес

Ако бисквит колачот кој сте го печеле се распадне, има начин да се спаси и направи нов деликатес.
Исечете го и ставете го во стаклен сад со свежо овошје, и некој крем или шлаг.Резултатот е нов ефектен десерт.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text