Ако немате време поради работата – Брз ручек или вечера

Ако немате време поради работата – Брз ручек или вечера

Ако немате многу време од обврски, ова е лесен начин за да направите вечера или ручек.
Исечете 6 големи компири на пола, па ставете ги да се варат 15 минути во вода со сол.Се цедат добро и се редат во тепсија, така што внатрешниот дел на компирот да биде нагоре.

Се става на нив 250 грана кашкавал, сечена шунка и кисели краставички или намирници по желба.

Се печат на 220 степени околу 10 минути да поруменат убаво.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text