Како се чувa храната? – Ова е правило за оризот и житарките

Како се чувa храната? – Ова е правило за оризот и житарките

Постојат правила за чување на секој вид храна.

Пченицата, житарките и оризот, секогаш треба да се чуваат во големи кутии, по можност пластични, на темно и суво место.

Оризот може да се чува и во кесе, но добро затворено.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text