Намаз од домати и лук – За пица или за со кришка леб

Намаз од домати и лук – За пица или за со кришка леб

Направете вкусен намаз со домати и лук.

Состојки:

 • 500 гр. домати од тегла
 • 1 лажица масло
 • 1 прстофат сол
 • 4 чешни лук
 • 4 лажици мајонез
 • 2 лажици крем сирење
 • ½ лажички бибер

Подготовка:

 1. Се лупат и сечат додматите и се ставаат во шерпа.
 2. Се додава масло и се динста на оган да испари течноста.
 3. Се додава ситнет лук откако ќе се префрлат во сад, се става мајонез, сол и бибер и крем сирење.
 4. Се меша.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

 

 

singlepost_text