Еве како да направите дресинг за цезар салата

Еве како да направите дресинг за цезар салата

Одличен рецепт за уште повкусна цезар салата…

Состојки:

 • 3-4 лажици мајонез
 • 2 чешниња лук
 • 2 лажички сенф
 • 1 лимон
 • маслиново масло
 • сол
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. Добро измешајте ги сите состојки и оставете во фрижидер 15 минути да се излади.

   

 2. Цезар дресингот е одличен за салати, но и како прелив за пилешко бело месо.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text