Трикови за совршени тиквички

Трикови за совршени тиквички

 Постојат трикови за совршени тиквички.

Основно правило е да се измијат, исцедат и исушат убаво.

Сами по себе имаат многу вода, па треба убаво да се исцедат.

Секогаш за да бидат вкусни и да не се тешки, по пржење се ставаат на салфета, да ја впие маснотијата.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

 

 

singlepost_text