Трик за слатката павлака – Ќе биде полесна за матење и повкусна

Трик за слатката павлака – Ќе биде полесна за матење и повкусна

Слатката павлака е совршена за десерти, а има мал трик за неа.
Станува повкусна ако додека се мати и се додаде мед.За полесно да ја изматите, ставете и прстофат сол.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text